Vaše otázky

Zážitkové maľovanie

Čo je zážitkové maľovanie?

Je to nový spôsob trávenia voľného času, tvorivá zábavná aktivita, ktorej sa môže zúčastniť úplne každý. Je to ako ísť s kamarátmi na pivo, ibaže si počas toho namaľujete vlastný obraz. Každý účastník maľuje svoj vlastný obraz podľa predlohy pri popíjaní vína alebo iných nápojov v bratislavských podnikoch. Výsledný obraz si beriete domov. Maliar, ktorý vedie aktivitu maľuje rovnaký obraz vpredu na väčšom plátne tak, aby ho všetci videli. Účastníci môžu byť absolútne nezdatní v maľovaní, pretože obraz vybraný na maľovanie je pomerne jednoduchý a ide skôr o súlad farieb, ako o samotnú formu. Okrem toho maliar všetkým pomáha v priebehu maľovania a nikto nie je prehliadnutý. Spokojnosť každého z účastníkov so svojím výsledkom je naším cieľom.

Môžem prísť na maľovanie aj keď vôbec neviem maľovať?

Samozrejme, maľovania sa môže zúčastniť úplne každý. Účelom je získať nové zážitky a zabaviť sa v príjemnej uvoľnenej atmosfére. Naše maliarky, ktoré vedú maľovania, sa postrajú o to, aby ste boli s výsledkom spokojní.

Neviem nájsť potvrdzujúci email v schránke.

Po riadnom ukončení registrácie na udalosť je vám automaticky zaslaný potvrdzujúci email s faktúrou v prílohe. Ak potvrdzujúci email neviete nájsť, pozrite si Spam alebo Promotions súbory, ak používate Gmail. Ak aj po skontrolovaní Spamu ste email nenašli, kontaktujte nás cez emailu a preveríme situáciu.

Ako často sa pridávajú udalosti?

Udalosti na následujúci mesiac sa pridávajú najneskôr do 15. dňa predchádzajúceho mesiaca.

Môžu sa udalosti zúčastniť deti?

Detičky sú vždy vítané na našich udalostiach. Maľovať môžu deti od 7 rokov. Ak máte mladšie dieťa a chcete ho zobrať so sebou, môžete tak urobiť s tým, že budete na ňho dávať pozor.;)

Mám si priniesť zásteru alebo nejaké pomôcky?

Nie, nič si nemusíte doniesť. Stačí dobrá nálada;)

Aký obraz ideme maľovať?

Všetci účastníci maľujú rovnaký obraz, na ktorý sa prihlásili. Zakaždým v PaintPeople vyberáme obrazy, vhodné pre ľudí, ktorí nemajú žiadne skúsenosti s maľovaním. Preto hoci sa vám môže zdať, že je obraz ťažký, už pri nákrese ceruzkou zistíte, že to tak nie je. Vyberáme farebne zaujímavé obrazy, aby ste sa mohli pohrať s farbami a keby ste aj nenamaľovali presnú kópiu predlohy, vaša verzia bude tiež veľmi pekná.

Môžem maľovať aj niečo iné ako je na predlohe?

Samozrejme, môžete si maľovať aj niečo úplne iné, naše maliarky vám v tom pomôžu, ak budete chcieť. Taktiež si môžete prispôsobiť obraz na predlohe, môžete zmeniť farebnosť alebo pridať nejaké prvky. odviažte sa na plátne, prejavy vašej kreativity sú bez obmedzení vítané. =)

Čo je zahrnuté v cene?
 • používanie všetkých pomôcok na maľovanie (plátno 30×40 alebo iný rozmer, stojany, 3 štetce rôznych veľkostí, ceruzky, palety, akrylové farby, zástery, malé predlohy)
 • práca profesionálnych maliarov z VŠVU
 • 1 nápoj podľa vášho výberu v závislosti od podniku (napr. víno, prosecco, nealko)
 • občerstvenie (napr. rôzne druhy nátierok, sýrový tanier, hranolky)
 • váš namaľovaný obraz si beriete domov
Aký je priebeh maľovania?

Keď prídete do podniku, už vás budú čakať nachystané stojany s plátnami. Objednáte si nápoj a o chvíľu môžeme začať. Začíname nákresom ceruzkou, maliarka obíde každého účastníka a opraví mu nákres ak je to potrebné. Ďalej maliarka vysvetlí, ako sa namieša potrebná farba a použijeme farbu na potrebné miesta na obraze, opäť maliarka podíde ku všetkým a pomôže ak je potrebné. Hocikedy v priebehu maľovania môžete maliarku zavolať ak vám niečo nie je jasné. Približne po hodine maľovania sa robí 20-minutová prestávka. Počas prestávky sa môžete popozerať ako to ide susedovi, naplniť si pohár a dať si niečo pod zub. Po prestávke sa maľuje ešte cca hodinku. Postupujeme ďalej rovnakým spôsobom do vytvorenia hotového obrazu. Nakoniec, keď sú všetci spokojní so svojím výsledným obrazom, ideme si urobiť skupinové foto. Vlastný namaľovaný obraz vám zostáva.

Akými farbami budeme maľovať?

Maľujeme akrylovými farbami, pretože rýchlo schnú (v porovnaní s olejovými farbami), dajú sa premaľovať a sú odolné a trvalé v porovnaní s temperou. Nebojte sa zašpiniť si ruky, akryl sa veľmi jednoducho umýva vodou.

Pri technikách ako je Alcohol Ink alebo Resin Art používame iné médiá.

Čo ak sa nebudem môcť zúčastniť a už mám kúpené vstupenky?

Ak už máte zakúpené vstupenky, ale z nejakého dôvodu nemôžete prísť na vybrané maľovanie, napíšte nám email minimálne 48 hodín pred začiatkom maľovania a budete môcť prísť na budúce maľovanie, ktoré si dopredu vyberiete. Pokiaľ nám dáte vedieť menej ako 48h  pred začiatkom maľovania, vstupenky vám prepadnú.

Dá sa zakúpená vstupenka vrátiť?

Zakúpená vstupenka sa vrátiť nedá. Môžete sa prihlásiť na iné maľovanie, pokiaľ ste sa nemohli zúčastniť maľovania, na ktoré ste si vstupenku zakúpili, ak nás o svojej neúčasti informujete telefonicky alebo prostredníctvom emailu najneskôr 48 hodín pred začiatkom maľovania.

Dá sa platiť prevodom na účet?

Ak vám nevyhovuje platba kartou a ani platba cez PayPal, môžete uhradiť vstupenku prevodom na účet SK0575000000004028278715. Do poznámky napíšte názov maľovania. Pred platbou sa uistite, že sú voľné miesta na maľovanie, ktoré ste si vybrali.

Teambuildingy, narodeniny, rozlúčky so slobodou

Aký je minimálny počet účastníkov na privátnu akciu?

Nemáme stanovený minimálny počet účastníkov. Dohodujeme to s každým objednávateľom individuálne. Ak si chcete objednať maľovanie s PaintPeople, zavolajte nám alebo napíšte email na info@paintpeople.sk.

Aký je maximálny počet účastníkov na privátnu akciu?

Vieme zastrešiť event až pre 200 účastníkov naraz, ak vy viete zabezpečiť vhodnú lokáciu. 😉

Dá sa akcia uhradiť kartou?
Áno, dá. Následne vám pošleme faktúru. Dá sa platiť aj prevodom na účet.
Môžeme prísť s tímom na vašu verejnú akciu?
Áno, môžete. Stačí si zakúpiť vstupenky na akciu, na ktorej je dostatočný počet voľných miest. 
Viete vytvoriť námet na mieru pre našu akciu?
Áno, vieme namaľovať námet špeciálne pre vás. Tak sme namaľovali polárnu sovu pre ČSOB online teambuilding. 
Dá sa usporiadať online teambuilding/akcia?
Samozrejme, vieme zabezpečiť online maľovanie cez platformu, ktorú si vyberiete alebo cez Google Meet. Maliar ako vždy vedie maľovanie krok po kroku a odpovedá na vaše otázky. 
Viete zabezpečiť maliarske pomôcky na online teambuilding?
Áno, dodáme vám maliarske sady, ktoré obsahujú všetko potrebné. Sady posielame kuriérom po celom Slovensku, budete ich mať do 3 pracovných dní. 
Viete zabezpečiť maľovanie v lokácii mimo Bratislavy?
Áno, všetko potrebné k maľovaniu privezieme na lokáciu.

Eshop

Aké sú spôsoby doručenia a čo stojí doručenie?

Doručujeme zásielky cez:

 1. Odberné miesta Packety – poplatok 3.50 eur – doručenie zdarma nad 45 eur, 2-4 pracovné dni.
 2. Kuriérska spoločnosť ku vám domov – poplatok 6.90 eur – doručenie zdarma nad 75 eur, 2-4 pracovné dni.
 3. Osobný odber v Bratislave na Jarošovej 1 – zadarmo – 1-2 pracovné dni.

Vašu objednávku si môžete vyzdvihnúť osobne v Bratislave na Jarošovej 1 po-pia od 10:00 do 18:00.

Nad akú sumu je doručenie zdarma?
 1. Odberné miesta zásielkovne – doručenie zdarma nad 45 eur.
 2. Kuriérska spoločnosť ku vám domov – doručenie zdarma nad 75 eur.
 3. Osobný odber – vždy zdarma.

 

Doručujete aj do iných krajín, ako ČR alebo Rakúsko?

Áno, doručujeme. Ak potrebujete doručiť zásielku mimo SR, napíšte nám mail s adresou doručenia a zašleme vám obratom cenu doručenia. =)

Je možný osobný odber?

Áno, vašu objednávku si môžete vyzdvihnúť osobne zadarmo u nás v Bratislave na Jarošovej 1.

Koľko trvá doručenie?
 1. Odberné miesta Packety – 2-4 pracovné dni.
 2. Kuriérska spoločnosť ku vám domov – 2-4 pracovné dni.
 3. Osobný odber – 1-2 pracovné dni.

Online maľovanie

Kde nájdem prihlasovacie údaje?

Ak ste platili kartou alebo cez PayPal, prihlasovacie údaje vám prišli hneď v potvrdzujúcom maili na stiahnutie.

Ak ste platili prevodom, prihlasovacie údaje vám budú poslané na stiahnutie po úhrade v maili, potvrdzujúcom vybavenie vašej objendávky – téma mailu: Vaša objednávka je vybavená.

Ak vám neprišiel mail, pozri spam. Všetky maily chodia automaticky bez výnimky a môže sa stať, že vám neprišiel len ak ste zadali nesprávny mail.

Taktiež vaše prihlasovacie údaje vždy nájdete vo vašom zákazníckom účte na našej web stránke. Vo vašom zákazníckom účte sa ukladajú všetky vaše objednávky a údaje na stiahnutie sú tam dostupné.

Ako funguje online maľovanie?

Maľujeme online v reálnom čase cez video konferenciu prostredníctvom platformy ZOOM. V Zoome nie je potrebné si vytvárať účet, stačí zadať číslo konferencie (Meeting ID) a heslo a hneď budete pripojení na naše maľovanie. Prihlasovacie údaje vám budú dostupné k stiahnutiu po uhradení objednávky vo vašom účte na našej stránke. Taktiež vám prídu na mail. 

Na video konferencii ste pripojení spolu s ostatnými účastníkmi maľovania, môžete sa pýtať otázky maliara, ukazovať svoj obraz a pýtať si pomoc. Ak však nechcete, aby vás bolo vidno, môžete si vypnúť kameru a maľovať inkognito. =)

Video konferencia sa nahráva, čiže ak z nejakého dôvodu ste nestihli online, napíšte nám mail a pošleme vám záznam. 

Môžete si zakúpiť 2 typy vstupeniek – iba prihlásenie na video konferenciu alebo prihlásenie s maliarskou sadou. Sada obsahuje: 

 

 • drevený stolový stojan, vhodný pre výšku plátna 40cm
 • plátno 30×40/40×40 (podľa námetu), kvalitné bavlnené šepsované plátno 320g/m2, hrúbka rámu 2cm
 • 4-6 akrylových farieb značky Talens Art Creations, 20ml (podľa námetu)
 • 2 štetce s plochým syntetickým oranžovým vlasom potrebných veľkostí
 • ceruzka
 • 2 papierové taniere ako palety
 • farebne vytlačená predloha
 • jednorázová zástera
 • servítka
 • fľaša suchého bieleho vína 250 ml

Zakúpte si tento typ vstupenky minimálne 3 pracovné dni vopred, aby vám sada prišla či bola nachystaná na osobný odber načas.

Je dostupný záznam z online ak nestíham?
Áno, všetky online maľovania sa nahrávajú. Ak nestíhate alebo vám nevyhovuje čas, napíšte nám mail a pošleme vám záznam. 
Čo obsahuje maliarska sada k online?

Sada obsahuje presne tie pomôcky, ktoré budete potrebovať k vytvoreniu vybraného námetu a fľaštičku vínka na dobrú náladu. 😉

 • drevený stolový stojan, vhodný pre výšku plátna 40cm
 • plátno 30×40/40×40 (podľa námetu), kvalitné bavlnené šepsované plátno 320g/m2, hrúbka rámu 2cm
 • 4-6 akrylových farieb značky Talens Art Creations, 20ml (podľa námetu)
 • 2 štetce s plochým syntetickým oranžovým vlasom potrebných veľkostí
 • ceruzka
 • 2 papierové taniere ako palety
 • farebne vytlačená predloha
 • jednorázová zástera
 • servítka
 • fľaša suchého bieleho vína 250 ml
Môžem maľovať online aj keď som nikdy pred tým nemaľoval/a?
Samozrejme, že áno! =) Námety na online maľovanie sú väčšinou menej náročné, ako námety, ktoré maľujeme na podujatiach. Maliar, ktorý maľovanie vedie, vysvetľuje všetko krok po kroku a odpovedá na vaše otázky. Môžete mu dokonca ukázať váš obraz do kamery, rád vám poradí. 
Čo mám robiť, ak nemám doma maľovacie pomôcky?
Zakúpte si vstupenku s maliarskou sadou. Maliarska sada obsahuje:
 • drevený stolový stojan, vhodný pre výšku plátna 40cm
 • plátno 30×40/40×40 (podľa námetu), kvalitné bavlnené šepsované plátno 320g/m2, hrúbka rámu 2cm
 • 4-6 akrylových farieb značky Talens Art Creations, 20ml (podľa námetu)
 • 2 štetce s plochým syntetickým oranžovým vlasom potrebných veľkostí
 • ceruzka
 • 2 papierové taniere ako palety
 • farebne vytlačená predloha
 • jednorázová zástera
 • servítka
 • fľaša suchého bieleho vína 250 ml

Zakúpte si tento typ vstupenky minimálne 3 pracovné dni vopred, aby vám sada prišla či bola nachystaná na osobný odber načas.

Akými farbami maľujete?

Online maľujeme vždy akrylovými farbami alebo pastelom.

Môžem maľovať aj inými farbami ako akrylovými?

Áno, môžete maľovať aj temperou alebo gvašom. Olej sa nehodí na online maľovanie, keďže dlho schne. Akvarel taktiež nie je najlepší, lebo na akvarel sa používa iná technika.